, , , , ,

Darinu Duginovou zavraždila podle FSB Ukrajinka z AZOVa. Bude válka tajných služeb a odvetné atentáty?

FSB odhaluje, že atentát na politoložku Dariu Duginovou byl připravený ukrajinskými speciálními službami

Novinářka, politoložka Daria Dugina - RIA Novosti, 1920, 22.08.2022

© RIA Novosti / Alexander KryazhevNovinářka, politoložka Daria Dugina. Archivní foto

MOSKVA 22. srpna – RIA Novosti. Federální bezpečnostní služba objasnila vraždu novinářky Darii Duginové, informovalo její centrum pro styk s veřejností.“Bylo zjištěno, že zločin připravily a spáchaly ukrajinské speciální služby. Pachatelem je občanka Ukrajiny Vovk Natalja Pavlovna, narozená v roce 1979,“ uvádí zpráva.

FSB objasnila , že Vovk spolu se svou 12letou dcerou přijeli do 

Ruska 23. července a pronajali si byt v domě, kde Dugina žila, aby o ní sbírali informace.K pozorování dívky použil pachatel činu Mini Cooper. Na vjezdu do Ruska měl vůz čísla DPR – E982ХН DPR, v Moskvě – Kazachstán, 172AJD02, a na výstupu – ukrajinský, AH7771IP.

Na místě výbuchu na předměstí auta novinářky a politoložky Darie Duginy

Včera, 15:06

„Sledováno na parkovišti.“ Co je známo o smrti dcery filozofa DuginaV den vraždy byla Vovk s dcerou na Literárním a hudebním festivalu Tradice, kde byl Dugina jako čestný host přítomen, a večer provedli řízenou explozi Toyoty Land Cruiser Prado, kterou řídil novinář.Poté Vovk a dívka odjeli přes Pskovskou oblast do Estonska.Materiály z vyšetřování byly předány vyšetřovacímu výboru.Hackeři ze skupiny RaHDit tvrdí, že Natalya Vovk, rozená Shaban, je vojákem nacionalistického pluku Azov*. Na potvrzení zveřejnili fotografii jejího průkazu na svém webu.

Novinářka a politoložka Daria Dugina zemřela večer 20. srpna. Řídila auto, které shořelo na dálnici Mozhaisk v okrese Odintsovo v  Moskevské oblasti . Podle předběžné verze se ve voze vybuchlo výbušné zařízení. Vyšetřovací komise zahájila trestní řízení podle článku „Vražda spáchaná obecně nebezpečným způsobem.“Daria Dugina je dcerou Alexandra Dugina, ruského filozofa, politologa, publicisty, profesora, zakladatele neoeurasianismu, filozofického a politického hnutí. 

Od března 2015 je na americkém sankčním seznamu kvůli událostem na Ukrajině . Kromě toho Kanada a Austrálie uvalily na Dugina sankce .

Darii bylo 30 let, vystudovala filozofickou fakultu Lomonosovovy moskevské státní univerzity a pracovala jako politická pozorovatelka Mezinárodního eurasijského hnutí.* 

Organizace AZOV je v Rusku uznávána jako teroristická a v Rusku je zakázána.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *