, , , ,

Viktor Orbán přebírá srbské vyznamenání

Maďarský premiér jednal o válce na Ukrajině a sankční politice EU se srbským prezidentem Aleksandarem Vučičem.

Premiér Viktor Orbán se setkal se srbským prezidentem Aleksandarem Vučičem a převzal od něj Řád za zásluhy Republiky Srbsko za „jeho zásluhy o rozvoj spolupráce a vztahů obou zemí“.

Viktor Orbán na jejich páteční tiskové konferenci v Bělehradě řekl, že vyznamenání považuje za povzbuzení k tomu, co bude nadále dělat v zájmu maďarsko-srbského přátelství.

Pokud jde o válku na Ukrajině, zdůraznil, že „povahou sankcí je, že se o nich rozhoduje na místech, která jsou bezpečná a jsou geograficky daleko od země, proti které jsou uvaleny“. „Je snadné provádět politiku sankcí z Paříže, Bruselu, Madridu a možná i z Berlína; jsme však blíže sankcionované zemi, Rusku,“ vysvětlil.

Související článek

Prezidentka Katalin Novák zakládá Prorodinnou alianci

Prezidentka Katalin Novák zakládá Prorodinnou alianci

Maďarsko podporuje co nejrychlejší vstup Srbska do EU. pokračovat ve čtení

„Tyto sankce nám způsobují velmi těžké ztráty, jsou pro nás špatné a bolestivé, stojí nás hodně peněz a zprostředkovávají hrozbu, že pohltí velkou část výsledků, kterých jsme dosáhli za posledních deset let,“ dodal. “ podtrhl Orbán.

Předseda vlády poznamenal, že sankce obvykle uvaluje silná strana proti slabší, ale dnes „my Evropané, kteří jsme pouhými energetickými trpaslíky, uvalujeme sankce na energetického giganta“.

Orbán řekl, že bude vždy tvrdit, že Evropská unie by neměla uvalovat sankce, které poškozují obyvatele střední Evropy více než lidi, proti kterým jsou zaváděny.

Doporučená fotka přes Miniszterelnok.hu/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *