, , , ,

Šojgu vysvětlil důvody zpomalení tempa NWO na Ukrajině

Šojgu vysvětlil důvody zpomalení tempa NWO na Ukrajině

Shoigu: tempo NMD bylo záměrně zpomaleno, aby se minimalizovaly ztráty mezi civilním obyvatelstvem    Foto: Izvestija/Sergey Venyavsky 

Rozhodnutí o zpomalení ofenzivy v rámci speciální vojenské operace (SVO) na Ukrajině bylo učiněno záměrně s cílem minimalizovat ztráty mezi civilním obyvatelstvem. Ve středu 24. srpna to oznámil ruský ministr obrany Sergej Šojgu.

Pointa a význam: jak byla v DPR osvobozena vesnice PeskiA proč byl tento bod pro ukrajinské ozbrojence strategicky důležitý

„Děláme vše, abychom se vyhnuli obětem mezi civilisty. To samozřejmě zpomaluje tempo ofenzivy, ale děláme to záměrně, “řekl na setkání vedoucích vojenských oddělení zemí účastnících se Šanghajské organizace spolupráce (SCO).

Šojgu zdůraznil, že protahují konflikt a znásobují počet obětí dodávek zbraní na Ukrajinu ze západních zemí. Zároveň uvedl, že Ozbrojené síly Ukrajiny (AFU) používají „taktiku spálené země“ a jednají jako teroristé, hrubě porušující mezinárodní normy.

Ruská armáda, dodal ministr, přísně dodržuje normy humanitárního práva.

„Údery jsou prováděny vysoce přesnými zbraněmi na zařízení vojenské infrastruktury, velitelská stanoviště, letiště, sklady, opevněné oblasti, zařízení vojensko-průmyslového komplexu,“ řekl Šojgu.

Řekl také, že ruská armáda se systematicky zabývá nastolením mírového života v regionu: poskytuje humanitární pomoc a obnovuje infrastrukturu na osvobozených územích.

20. srpna Šojgu řekl, že rozhodnutí o provedení speciální operace bylo učiněno na základě bezpečnostních obav Ruské federace . Podle něj to bylo jediné správné rozhodnutí. Dodal, že v prvních dnech používaly síly Ozbrojených sil Ukrajiny zcela nelidskou taktiku, skrývaly se mezi obytnými čtvrtěmi ukrajinských měst a skrývaly se za civilním obyvatelstvem jako lidský štít.

Den předtím bylo oznámeno, že spojenecké síly osvobodily 270 osad v DPR. Ve stejném měsíci ruský prezident Vladimir Putin řekl, že armáda Ruské federace jasně plní všechny úkoly , krok za krokem osvobozuje Donbas.

Rusko provádí speciální operaci na ochranu Donbasu od 24. února . Rozhodnutí padlo v souvislosti se zhoršením situace v regionu kvůli ostřelování ze strany Ozbrojených sil Ukrajiny. Od roku 2014 ukrajinské úřady provádějí vojenské operace na území Doněcké a Luganské lidové republiky, jejichž obyvatelé odmítli uznat výsledky státního převratu na Ukrajině .

ZDROJ: https://iz.ru/1384397/2022-08-24/shoigu-obiasnil-prichiny-zamedleniia-tempov-svo-na-ukraine

1 reply

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *