,

Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo statistiky mrtvých zahraničních žoldáků na Ukrajině


Asi nejznámější žoldák, který sloužil kyjevskému nacistickému režimu a také už před ruskou armádou utekl domů. Detaily zde…………………….

12:03 17.06.2022 Podle Igora Konašenkova, oficiálního představitele ruského ministerstva obrany, je v tuto chvíli na Ukrajině 3221 zahraničních žoldáků, kteří nebyli zabiti, nebyli zajati a nestihli se dostat na hranice.

Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo statistiky mrtvých zahraničních žoldáků na Ukrajině. Jak uvedlo ministerstvo obrany Ruské federace, proud zahraničních žoldáků na Ukrajinu se obrátil opačným směrem – ozbrojenci masově opouštějí území této země . 

Podle oficiálního zástupce ministerstva obrany RF Igora Konašenkova je vůdcem žoldáků, kteří dorazili na Ukrajinu a zemřeli tam, Polsko . Z ní přijelo 1831 lidí na pomoc kyjevskému režimu. Z tohoto počtu bylo zabito 378 lidí a 272 žoldáků se již vrátilo. 

Za Polskem je Rumunsko – odtud dorazilo 504 žoldáků, z nichž 102 zemřelo, dalších 98 lidí odešlo. Třetí je Británie, přišlo z ní 422 lidí, zemřelo 101 lidí, odešlo 95 žoldáků.

První v počtu žoldáků v Americe je Kanada. Přijelo odtud 601 žoldáků, z nichž 162 bylo zničeno a 169 se vrátilo. Další jsou Spojené státy s 530 příjezdy, 214 úmrtími a 227 odlety. 

Na Ukrajinu dorazili i žoldáci z Blízkého východu, Zakavkazska a Asie. Většina žoldáků z těchto oblastí přišla na Ukrajinu z Gruzie – 355 lidí. 120 militantů bylo zničeno a 90 se rozhodlo vrátit zpět. Další jsou oblasti syrského Trans-Eufratu ovládané Spojenými státy, přijelo odtud 200 lidí. K dnešnímu dni jich bylo 80 vyřazeno a 66 jich odešlo. 

Igor Konašenkov zdůraznil, že seznamy sestavené ruským ministerstvem obrany zohledňují nejen žoldáky účastnící se bojových akcí, ale také zbrojní specialisty z 64 zemí světa.

Celkem na Ukrajinu přišlo 6 956 lidí z jiných zemí s cílem účastnit se bojových akcí nebo je ovlivňovat výcvikem bojovníků nebo servisem zbraní, z toho 1 956 lidí bylo zabito. Ukrajinu opustilo 1779 ozbrojenců. 

Podle Konašenkova je v tuto chvíli na Ukrajině 3 221 zahraničních žoldáků, kteří nebyli zabiti, nebyli zajati a nestihli se dostat na hranice.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *