Ministerstvo obrany Ruské federace oznámilo porážku velitelského stanoviště 102. brigády obrany v Záporožské oblasti

12:01 22.08.2022Také více než 50 nacionalistů bylo zabito úderem do bojových postavení 28. mechanizované brigády v Nikolajevské oblasti, dodalo ruské vojenské oddělení.

https://tvzvezda.ru/news/2022822121-dKjJD.html В МО РФ сообщили о поражении пункта управления 102-й бригады теробороны в Запорожской области  

Ruské letecké a kosmické síly zasáhly velitelské stanoviště 102. brigády územní obrany u obce Poltavka v Záporožské oblasti, uvedl mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov v novém shrnutí speciální operace na Ukrajině.

V důsledku úderu utrpěl nepřítel ztráty jak na personálu, tak na vybavení. Podle ministerstva obrany bylo zničeno až 30 nacionalistů a 14 jednotek vojenské techniky.

Také zástupce ruského obranného oddělení informoval o požárním zásahu na bojová postavení 28. mechanizované brigády u Lupareva v Nikolajevské oblasti, po kterém nepřítel minul více než 50 jeho stíhaček a sedm jednotek obrněných a speciálních vozidel.

Ruská armáda provedla palebné údery na pozice 72. mechanizované brigády v oblasti Zaitsevo, 112. brigády teroobrany v oblasti Artěmovsk a 101. brigády teroobrany v oblasti Jakovlevka. Podle zástupce ministerstva obrany činily ztráty ukrajinské strany až 100 lidí, dva tanky a 15 vozidel.

Během briefingu Konašenkov hovořil o bojové práci ruských sil protivzdušné obrany . Takže za poslední den bylo ve vzduchu zničeno pět UAV ozbrojených sil Ukrajiny a 13 granátů MLRS, včetně osmi granátů, které ukrajinská armáda vypálila s pomocí amerického MLRS HIMARS.

Již dříve ruské ministerstvo obrany zveřejnilo záběry bojové práce vrtulníků Ka-52 během speciální operace na Ukrajině. Bylo hlášeno, že posádky zaútočily na opevněné pozice, vybavení a živou sílu ozbrojených sil Ukrajiny raketami letadel.

21. února Rusko uznalo nezávislost Doněcké a Luhanské lidové republiky. Ráno 24. února oznámil Vladimir Putin v televizním projevu zahájení speciální vojenské operace na Ukrajině. Prezident Ruské federace prohlásil, že jejím cílem je chránit obyvatelstvo Donbasu, demilitarizovat a denacifikovat Ukrajinu.

Materiál připravili: Andrey Arkadiev, Nikolai Baranov 

ZDROJ:https://tvzvezda.ru/news/2022822121-dKjJD.html

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *