,

Kandidátní listina občanů města Opavy pod záštitou politické strany Volný blok

VOLNÝ blok – Opavakomunální volby Opava 23. – 24. září 2022  

Proč kandidujeme?

Doba kovidová změnila naše vnímání politiky a role zastupitelské demokracie. Opavské zastupitelstvo nereagovalo na vážnou situaci, ve které se občané města ocitli, na porušování lidských práv a svobod a nezákonná opatření, plošně uplatňovaná na dospělé i děti, přestože jsme je na to upozorňovali. Jsme obyčejní lidé, kteří jen chtějí, aby zastupitelé dodržovali slib, který nám dali a nesledovali jen vlastní zájmy. Pokud budeme zvoleni, vrátíme funkci zastupitele zodpovědnost a vážnost. Aby komunální volby nebyly jen komedií hranou na voliče a cestou k získání vlivu a kontaktů.

Ještě před 3 lety neměl nikdo z naší kandidátky ambice účastnit se komunálních voleb. Doba kovidová však vše změnila. Došlo k porušování zákonů České republiky, lidé byli omezováni nezákonnými opatřeními vlády na svobodě pohybu a projevu, což svým způsobem probíhá dodnes. Bylo nám upřeno právo svobodně dýchat, ba naopak plošné opatření vlády nám nařizovalo poškozovat si své zdraví nošením pracovní pomůcky proti prachu zvané respirátor. Naše děti byly posléze podrobovány nezákonnému plošnému testování, byly zavírány doma na distanční výuce, ačkoli k tomu nebyl důvod.

Jako občané města Opavy jsme si uvědomili, že jediní, na koho se v této hraniční situaci můžeme s důvěrou obrátit, jsou naši zastupitelé. Ti při skládání slibu občanům, které zastupují, slíbili, že nás budou chránit a zajistí dodržování zákonů a Ústavy ČR. Proto jsme se se svými obavami na ně obrátili nejprve písemně, na každého zastupitele zvlášť, přičemž jsme podali pádné důkazy, že v naší zemi nefunguje právo, nejsou dodržovány zákony a policie ČR nekoná tak, jak by měla. Odpověděl pouze jeden zastupitel a sdělil nám, že neřeší to, co my, a že se již na něj nemáme obracet.

Po té jsme několikrát navštívili zastupitelstvo, ovšem bezvýsledně. Vyžádali jsme si schůzku u primátora, většina z nás však nebyla vpuštěna ani do budovy Hlásky.

Naše země se ocitá v krizi. Nejenže nás naše zastupitelstvo nechrání, neznáme ani krizový plán pro občany města a instituce, až přijde na podzim situace, kdy nebudou energie. Jak budou instituce fungovat? Školy? Nemocnice?

Zvolili jsme kandidaturu pod stranou Volný blok. Tato strana kandidovala poprvé ve sněmovních volbách 2021 pod vedením Lubomíra Volného a Mariana Bojka. Právě Lubomír Volný byl tím, kdo jako první začal ve sněmovně otevřeně mluvit pravdu o kovidové pandemii, která pandemií není, o nesmyslnosti plošného testování, přivedl do sněmovny profesora Berana, který promluvil o účinném léku na kovid Isoprinosinu a Ivermektinu. Za to si vysloužil dehonestaci kolegy ve sněmovně, médii, ale i lidmi, kteří ve skutečnosti nemají zájem o politické dění a řídí se jen svými emocemi. Nevěnovali pozornost volebnímu programu této strany, který byl podložen odborností, jako jediný řešil smysluplně stav naší společnosti v krizi a nastiňoval možnosti řešení.

My, kandidáti Volného bloku v Opavě a nezávislí kandidáti za tuto stranu, stojíme plně za idejemi, se kterými vznikla.

Pokud jste i vy byli nebo jste příznivci Volného bloku nebo našich aktivit v rámci fb skupiny Volná Opava, věnujte prosím pozornost našemu programu pro město, kde jsme vyrůstali, které máme rádi a pro jehož občany chceme udělat maximum. Děkujeme.

 

Naše občanské aktivity

Zde můžete shlédnout naše občanské aktivity v době, kdy jsme o kandidatuře do zastupitelstva města Opavy ani neuvažovali. Konali jsme pod pracovním názvem vyplývajícím z názvu námi vytvořené fb skupiny Volná Opava. Ne všichni dnes kandidují a naopak kandidují někteří, kteří se k nám přidali později.

Sami posuďte, naše činy mluví za nás. Každý jeden z nás byl již dávno před naším setkáním utvářen tak, že jeho mravní zásady, smysl pro čestnost a zdravý selský rozum vyústily v naši spolupráci.

Chcete, aby Vás na Hlásce zastupovali spoluobčané, kteří Vám budou umět naslouchat, nemají vazby na stávající politickou garnituru a budou upřímně a vzpřímeně jednat?

Volte své spoluobčany pod záštitou strany         VOLNÝ blok

Intervence na zastupitelstvu

Zasedání zastupitelstva – Opava 20. 6. 202220.06.2022

Výzva ke svolání krizového štábu kvůli hrozící energetické krizi. Proč magistrát zhanobil pietní akt k osvobození Opavy Sovětskou armádou? A jak je to s dodržováním slibu zastupitele? V jednu chvíli záhadně nefungoval zvuk v reproduktoru… Video zde.

Zasedání zastupitelstva – Opava 11. 4. 202211.04.2022

Aneb jak pravil zastupitel Ing. Jan Stanjura: „Tady už si jako může přijít povídat kdejaký idiot nebo?“ A tak vypadá v Opavě vztah zastupitele města ke svobodě slova…Video zde.

Zasedání zastupitelstva – Opava 6. 12. 202106.12.2021

Připomínka Gabriely Onderkové: Návrh k aktualizaci Jednacího řádu. Video zde. Připomínka Petra Gallusové: Jak se jednotliví zastupitelé staví k současnému stavu tzv. pandemie (nejen) ve světle informací, které obdrželi před 3 měsíci. Video zde.

Petra Gallusová: Moje připomínka ze zasedání zastupitelstva města Opavy 6. 9. 2021, která byla přerušena vypnutím mikrofonu07.09.2021

Dobrý den, vážení zastupitelé, chtěla bych vznést připomínku k faktickému stavu současné situace v naší obci. Před sebou máte graf, který jsem vytvořila z oficiálních údajů Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě, pod kterou naše obec spadá. Projdeme si jej společně v čase, aby měla pozdější připomínka jasnou…

Zasedání zastupitelstva – Opava 6. 9. 202106.09.2021

Občané z Volné Opavy intervenují na zasedání zastupitelstva v Opavě. Video zde.

Opavské zastupitelstvo a jak to který zastupitel myslí s našimi dětmi06.09.2021

Komentář Gabriely Onderkové. Video zde.

Návštěva primátora města Opavy30.07.2021

Oficiálně sjednaná schůzka občanů Opavy s primátorem města Opavy – video zde. Policisté v akci – video zde. Pozdější sestřih aneb V opavském zámku a podzámčí… – video zde.

Gabriela Onderková: Otevřený dopis zastupitelům města Opavy06.07.2021

Vážená paní zastupitelko, Vážený pane zastupiteli,Obracím se na Vás jako občanka našeho města, jako učitelka a matka, neboť se domnívám, na základě informací, které jsem získala, že naše děti se, vzhledem ke krokům vlády a parlamentu, ocitají ve vážném nebezpečí a že přišel čas, abyste se vy, zastupitelé a hlídací orgán kroků Města, k tomuto…

Besedy a rozhovory

Petra Gallusová – rozhovor pro Modrého jelena, portál Petra Bohuše27.06.2022

Když na ni chtěli zavolat policii, z práce odešla a postavila se na vlastní nohy. Nechci hrát jejich hru. Chci jít zdravou cestou. … Stůjte si za svým. I když to stojí spoustu peněz a času. Videozdroj zde.

Gabriela Onderková – rozhovor pro Modrého jelena, portál Petra Bohuše01.06.2022

Gabriela Onderková, bojovnice z Opavy. Učitelka, která miluje svou práci a přesto ji musela opustit. Vypráví, jak se vzepřela poměrům ve školství a jak bojuje s politiky ve městě. Videozdroj zde.

Milujte svou zemi!09.05.2022

Poslechněte si zajímavé svědectví pamětnice Blanky Smolkové -o životě v Sudetech za války a detaily z osvobozování Rudou armádou. Video zde.

Byli jsme u toho: přepisování historie přímo na pietním aktu k osvobození Československa roku 194522.04.2022

Projev poslance za STAN historika Rataje na pietní aktu za oběti při osvobozování Opavy 22.4.1945. Poslechněte si pozorně. Video zde.

Proč nebyla na pietním aktu za osvobození Opavy v roce 1945 přítomna sovětská vlajka, ale jen ukrajinská?22.04.2022

Osvobodili nás vrazi a násilnici? Kdo zapálil Opavu? Němci nebo Rusové? A co na to paní učitelka, která si vše ještě bohužel pamatuje? Je jí totiž 90 let. A proč pan primátor před námi opět utíkal? Video zde a zde (aktuality24.sk).

Setkání lidí svobodné vůle Nový Jičín – spolupráce navázána20.03.2022

Gabriela Onderková pozvána jako řečník na Setkání lidí svobodné vůle do Nového Jičína. Video zde.

Pod rouškou veřejnoprávnosti04.02.2022

Pod rouškou veřejnoprávnosti, beseda s Mgr. Petrem Bohušem, Hypatia Opava. Jsou nám předkládány předkládány objektivní a ověřené informace? Video zde.

Hrdinka z TEVY17.01.2022

Paní Dagmar dvakrát vyzvedli z pracoviště pro odmítnutí nezákonných opatření. Nedala se a zaměstnavatel ji musel přijmout zpět. Jak toho dosáhla? Video zde.

Postavte se za děti, za nás, za všechny30.12.2021

Apel dvanáctiletého chlapce. A dodatek paní učitelky. Ostrava. Video zde.

Mé dětství s STB 11.12.2021

Mé dětství s STB aneb Co mi režim dal a vzal, beseda s Ivetou Grygarovou, Hypatia Opava. Video zde.

Starší články

Videokomentáře

Dojmy občanů ze zasedání zastupitelstva města Opavy 20. 6. 202220.06.2022

Dojmy občanů ze zasedání zastupitelstva Statutárního města Opavy 20. 6. 2022. Video zde.

Hodnocení (ne)činnosti opavského zastupitelstva očima dvou rozhořčených matek18.02.2022

Hodnocení (ne)činnosti opavského zastupitelstva očima dvou rozhořčených matek. A co na to policie? Video zde.

Opavská policie opět šikanuje občana10.02.2022

Opavská policie opět šikanuje občana. Video zde.

Vzpomínka na svobodu28.12.2021

Vzpomínka na svobodu – pietní setkání členů skupiny Volná Opava dne 17.11.2021. Video zde.

Koho volit?08.10.2021

Učitelka: Malá lekce z občanské výchovy aneb Koho volit? Video zde.

Úvahy nad zasedáním opavského zastupitelstva 6. 9. 202112.09.2021

Nejasnosti nad jednacím řádem a jak to dopadlo. Video zde.

Je Adam Vojtěch věštec?05.09.2021

Učitelka: Je Adam Vojtěch věštec nebo nám opravdu jdou po našich dětech? Video zde.

Předvolání k podání vysvětlení trestního oznámení na primátora města Opavy26.08.2021

Občanka Opavy byla předvolána k podání vysvětlení trestního oznámení na primátora města Opavy. Před vstupen do policejní budovy – video zde. Poděkování všem – video zde. Zhodnocení návštěvy na policii zde.

Otevřený dopis Gabriely Onderkové zastupitelům města Opavy II02.08.2021

A co na to pan René Černohorský? Video zde.

Otevřený dopis zastupitelům města Opavy22.07.2021

Učitelka : Otevřený dopis zastupitelům města Opavy aneb Jak ochráníte naše děti??? Video zde.

Starší články

Články

Petra Gallusová: Jak nenaletět dezinformacím? MZ ČR dnes už neví?30.07.2022

Z webu Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 14. března 2021

Gabriela Onderková: Otevřený dopis Regionu Opavsko. Nemanipulujte!!!26.11.2021

Žádám Vás touto cestou, abyste přestali mystifikovat obyvatele Opavska poplašnými zprávami o nebezpečném šíření nemoci Covid 19 titulky typu „Covid se utrhl ze řetězu.“ (Region Opavsko 23.11.2021) Pokud s tím nepřestanete, budu nucena Vás žalovat za trestný čin šíření poplašné zprávy. K tomuto mě vedou tyto důvody:1/ výrok v uvedeném článku, že…

Gabriela Onderková: Otevřený dopis týdeníku Region Opavsko aneb Další smutný příběh mého života16.11.2021

Tak jsem si po dlouhé době u maminčina oběda přečetla výtisk týdeníku Region Opavsko. A zlobím se. A je mi smutno. Týdeník, u jehož zrodu, tehdy pod názvem Region, jsem kdysi nepřímo stála i já, oslavná zakládací bečka se totiž konala u mojí sestry na dvorku, a taky jsem byla na titulní stránce jednoho z prvních vydání (fotka z opavské…

Gabriela Onderková – kandidátka do parlamentu ČR28.09.2021

Odkaz zde.

Petra Gallusová: Moje připomínka ze zasedání zastupitelstva města Opavy 6. 9. 2021, která byla přerušena vypnutím mikrofonu06.09.2021

Dobrý den, vážení zastupitelé, chtěla bych vznést připomínku k faktickému stavu současné situace v naší obci. Před sebou máte graf, který jsem vytvořila z oficiálních údajů Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě, pod kterou naše obec spadá. Projdeme si jej společně v čase, aby měla pozdější připomínka jasnou…

Gabriela Onderková: Otevřený dopis zastupitelům města Opavy06.07.2021

Vážená paní zastupitelko, Vážený pane zastupiteli,Obracím se na Vás jako občanka našeho města, jako učitelka a matka, neboť se domnívám, na základě informací, které jsem získala, že naše děti se, vzhledem ke krokům vlády a parlamentu, ocitají ve vážném nebezpečí a že přišel čas, abyste se vy, zastupitelé a hlídací orgán kroků Města, k tomuto…

Petra Gallusová: Pohádka tisíce a jedné žádosti. Důkaz existence koronaviru? Nemáme a nemusíme.12.03.2021

Jsem na konci své vlastní pohádky tisíce a jedné žádosti. Obdržela jsem dokument osobně podepsaný ministrem zdravotnictví Janem Blatným, v němž se píše … cituji: Typickým faktickým důvodem neposkytnutí informace přitom bude právě situace, kdy povinný subjekt požadovanou informaci nemá. A o jakou informaci jsem žádala? Poskytnutí dokumentů…

Jízdy a pochody

Jízda za mír a svobodu slova19.06.2022

Žijeme v době, kdy se nás naše vláda všemi silami snaží zatáhnout do vojenského konfliktu s Ruskem. Přestože se blíží ekonomická krize století, vláda nepodporuje občany, ale posílá miliardy na vyzbrojování Ukrajiny… Video zde.

Demonstrace Bruntál – restaurace nás nechce19.02.2022

Video zde.

Vzpomínka na svobodu18.11.2021

Vzpomínka na svobodu – pietní setkání členů skupiny Volná Opava dne 17.11.2021. Video zde.

Volte Gábinu Onderkovou, ona aspoň bojuje za děti!01.10.2021

Pomáháme si navzájem. Video zde.

Nákup bez roušky, to byla jízda 🙂 06.09.2021

Bezroušková gerila v opavském supermarketu. Vstupujeme – video zde, bez roušky a svobodní – video zde, když nám p(r)odá maso, přijde o peníze!!! – video zde.

Petice VOLNÉHO bloku za obnovení školní výuky bez povinnosti roušek, testování a očkování 318.08.2021

Sbírali jsme podpisy před Bredou. Na udání přijela městská policie – video zde a nectili petiční zákon. Bránili jsme se zavoláním státní policie, se kterou jsme měli předchozí kladnou zkušenost. Naše video bylo posléze facebookem smazáno. Proč?

Petice VOLNÉHO bloku za obnovení školní výuky bez povinnosti roušek, testování a očkování 213.08.2021

Sbírali jsme podpisy pod Ptačákem. Video zde.

Petice VOLNÉHO bloku za obnovení školní výuky bez povinnosti roušek, testování a očkování 111.08.2021

Sbírali jsme podpisy před Tescem. Na udání přijela státní policie – video zde, zjistili situaci a beze slova odjeli. Ctili petiční zákon.

Policisté přijeli na udání – video zde.11.08.2021

Policisté přijeli na udání – video zde – zjistili situaci a beze slova odjeli. Ctili petiční zákon.

Nákup bez roušky, to byla jízda 🙂 27.07.2021

Bezroušková gerila v opavském supermarketu. Vstupujeme – video zde, bez roušky a svobodní – video zde, když nám p(r)odá maso, přijde o peníze!!! – video zde.

Starší články

 

Kontaktujte nás

volnaopava@protonmail.com

VOLNÝ blok Opava a přátelé

Volná Opava

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *