Jednotka FBI vedoucí vyšetřování Mar-a-Lago dříve zdiskreditovala Trumpovo-ruské vyšetřování

Autor : Paul Sperry , RealClearInvestigations,
18. srpna 2022

Divize FBI, která dohlíží na vyšetřování toho, jak bývalý prezident Trump nakládal s utajovanými materiály v jeho rezidenci Mar-a-Lago, je také předmětem vyšetřování zvláštního právního zástupce Johna Durhama ohledně údajného zneužití moci a politické zaujatosti úřadu během jeho letitého vyšetřování Russiagate. Trumf.

Patrick Henry College
Brian Auten: Diskreditován kvůli špionážním příkazům Carter Page, ale stále řeší citlivé případy.
Patrick Henry College

Devítihodinová a třicetihodinová razie FBI na floridském panství bývalého prezidenta je součástí případu kontrarozvědky z Washingtonu – nikoli z Miami, jak bylo široce hlášeno – podle dokumentů k případu a zdrojů FBI se znalostí věci. Kontrarozvědná divize úřadu vedla v letech 2016–2017 ruské vyšetřování Trumpovy „tajné dohody“ s kódovým označením „Crossfire Hurricane“.

Přestože bývalý šéf Crossfire Hurricane, Peter Strzok, byl vyhozen po zveřejnění svých jedovatých protitrumpovských tweetů, několik členů jeho týmu nadále pracuje v kontrarozvědce, zdroje říkají, i když jsou aktivně vyšetřováni oběma Durhamem. a disciplinární složka úřadu, Úřad pro odbornou odpovědnost. FBI odmítla odpovědět na otázky týkající se jakékoli role, kterou by mohli v případu Mar-a-Lago zastávat.

Kromě toho se klíčový člen týmu Crossfire – analytik dohledové inteligence Brian Auten – nadále podílí na politicky citlivých vyšetřováních, včetně probíhajícího federálního vyšetřování potenciálně usvědčujícího obsahu nalezeného na opuštěném notebooku syna prezidenta Bidena Huntera Bidena. nedávná korespondencemezi soudním výborem Senátu a ředitelem FBI Christopherem Wrayem. Informátoři FBI tvrdili, že se Auten během kampaně v roce 2020 pokusil falešně zdiskreditovat hanlivé důkazy proti Hunteru Bidenovi tím, že je označil za ruskou „dezinformaci“, což je hodnocení, které způsobilo zastavení vyšetřovací činnosti.

Autenovi bylo dovoleno pracovat na citlivých případech, i když je pod interním vyšetřováním od roku 2019, kdy ho generální inspektor ministerstva spravedlnosti Michael Horowitz poslal na disciplinární prověrku za jeho roli při prověřování spisu financovaného z kampaně Hillary Clintonové, který FBI použila k získání sérii odposlechů ke špehování bývalého poradce Trumpovy kampaně Cartera Page. Horowitz vyzdvihl Autena za  to, že v ověřovacím procesu omezil řadu problémů a dokonce dovolil, aby informace, o kterých věděl, že jsou nesprávné, vklouzly do přísežných prohlášení a uvedly v omyl soud Foreign Intelligence Surveillance Act.

         Wray: „Řada“ agentů Crossfire je stále zaměstnána, ale pod mrakem.

Ve svědectví Kongresu   tento měsíc Wray potvrdil, že „řada“ bývalých členů týmu Crossfire Hurricane je stále zaměstnána v kanceláři, zatímco prochází disciplinární kontrolou. Mezitím Wray podle zdrojů odehnal bývalé vyšetřovatele Russiagate pouze od účasti na odposlechových aplikacích FISA.

(AP Photo/Andrew Harnik)
Senátor Chuck Grassley: Analyzuje Auten dokumenty zabavené v Mar-a-Lago?
AP

Senátor Chuck Grassley, nejvyšší republikán v soudním výboru Senátu, požádal Wraye o kopie nedávných spisů a zpráv vytvořených Autenem a zda je součástí týmu, který FBI shromáždila, aby určil, které ze zabavených Trumpových záznamů spadají pod rozsah jejího kontrašpionážního vyšetřování a které spadají mimo něj.

Někteří bývalí představitelé FBI se obávají, že Auten, špičkový expert na Rusko a jadernou válku, bude mít ruku v analyzování krabic s dokumenty, které agenti zabavili z Trumpova domu 8. srpna, aby pomohl určit, zda některý z údajných přísně tajných materiálů, které uchovával. mohlo dojít k ohrožení, což potenciálně ohrozilo národní bezpečnost.

„Je ostuda, že Auten je stále zaměstnán v úřadu,“ řekl 27letý veterán FBI Michael Biasello. „Nahradil bych jiné analytiky a agenty.“

Zkoumání agentů úřadu zapojených do zátahu v Mar-a-Lago odhaluje další spojení mezi nimi a úředníky FBI, kteří hráli klíčovou roli při prosazování hoaxu Russiagate.

cybersecuritysummit.com
Jay Bratt: Koordinátor sondy odcestoval do Mar-a-Lago a začátkem června se setkal s Trumpem. Pak se věci zvrtly.
cybersecuritysummit.com

Zdroje řekly RealClearInvestigations, že Jay Bratt, nejvyšší úředník kontrarozvědky v divizi pro národní bezpečnost spravedlnosti, který je shodou okolností donátorem Demokratického národního výboru, koordinoval vyšetřování Mar-a-Lago s Alanem Kohlerem, který vede kontrarozvědku FBI.

Kohler nahradil Billa Priestapa na tomto postu poté, co Priestap odstoupil z úřadu uprostřed kritiky jeho role ve vyšetřování Russiagate. Kohler pracoval v ústředí FBI pod vedením Priestapa, specializoval se na boj proti ruským zpravodajským hrozbám.

Předtím pracoval v Londýně jako spojka FBI s britskou rozvědkou a vymáháním práva. Zdroje říkají, že Kohler měl blízko ke Stefanu Halperovi, akademik a dlouholetý kontraktor FBI, kterého úřad vedl jako informátora v neúspěšném pokusu podřídit si Trumpovu kampaň. Úzce také spolupracoval se Stephenem Sommou, hlavním agentem vyšetřování Crossfire Hurricane, o kterém Horowitz řekl, že je „primárně zodpovědný“ za některé z nejhorších pochybení ve skandálu se zneužíváním zatykačů FISA. Somma je vyšetřovatel kontrarozvědky v newyorské pobočce FBI, kde byl převelen k čínskému stolu.

Americká bezpečnost dnes
Alan Kohler: Prý blízko k informátorovi Russiagate Stefanu Halperovi.
Americká bezpečnost dnes

V roce 2019 byl Kohler povýšen na zvláštního agenta odpovědného za kontrarozvědku ve washingtonské pobočce FBI, kde pracoval po boku tehdejšího asistenta odpovědného agenta Timothyho Thibaulta, kterého Wray přeřadil jen několik dní před Mar-a. – Razie v Lagu poté, co informátoři vznesli otázky ohledně politické zaujatosti. Tvrdili, že Thibault, který se na sociálních sítích zaměřil na Trumpa a republikány, spolupracoval s Autenem, aby falešně diskreditoval důkazy o údajném praní špinavých peněz a dalších aktivitách proti Hunteru Bidenovi a zabránil agentům v jejich vyšetřování.

Divize kontrarozvědky washingtonské terénní kanceláře nyní řídí Anthony Riedlinger, který dříve pracoval v centrále FBI jako šéf sekce pod Priestapem. Někteří z agentů, kteří se podíleli na razii v Trumpově domě, pocházeli z té washingtonské terénní kanceláře, podle zdrojů a dokumentů k případu FBI.

Twitter/@FBIPortland
Timothy Thibault: Prý spolupracoval s Autenem na diskreditaci důkazů Huntera Bidena.
Twitter/@FBIPortland

Bratt, nejvyšší úředník kontrarozvědky v Justice, cestoval do Mar-a-Lago na začátku června a osobně si prohlédl skladovací zařízení při interakci s Trumpem a jedním z jeho právníků. Trump dovolil třem agentům FBI, které s sebou Bratt přivedl, aby otevřeli krabice ve skladišti a prohlédli si je. Odešli s nějakými doklady. Poté, co odešel, Bratt požádal Trumpova právníka o zvýšenou bezpečnost v zařízení a požádal, aby viděl záznamy z bezpečnostních kamer. Advokát žádosti vyhověl. Uplynuly měsíce, než ministerstvo spravedlnosti učinilo politicky výbušný krok a poslalo neohlášené agenty FBI do Trumpova domu, kde zabavili dokumenty, fotografie a další předměty nejen ze skladu, ale i z několika místností na pozemku, včetně kanceláře bývalého prezidenta.

Bývalý asistent ředitele FBI Chris Swecker uvedl, že povolení k prohlídce, které agenti získali, je poměrně široké. Poukázal na to, že povolila zabavení jakýchkoli informací v jakékoli formě souvisejících s „informacemi o národní obraně“, které podle něj „nemusí nutně zahrnovat utajovaný materiál“.

„Jedná se o obrovský, široký příkaz k prohlídce a rozsáhlé, rozsáhlé vyšetřování proti bývalému prezidentovi,“ řekl Swecker.

A co víc, řekl, že fyzická prohlídka sídla bývalého prezidenta byla mnohem rozsáhlejší, než se původně uvádělo, a zahrnovala nekontrolované slídění v několika desítkách ložnic a také četných skladovacích místnostech a skříních, včetně těch bývalé první dámy. Agenti FBI vzali četné krabice a kontejnery s dokumenty a dalším materiálem, včetně několika pořadačů fotografií a dokonce tří pasů bývalého prezidenta.

(AP Photo/Jon Elswick)
Zatykač FBI Mar-a-Lago: Jeden utajovaný spis znamenal, že mohla být zabavena celá krabice.
AP

(AP Photo/Susan Walsh)
Merrick Garland, generální prokurátor: Snažil se „užší rozsah“ nějakého pátrání?
AP

Ačkoli generální prokurátor Merrick Garland řekl, že ministerstvo spravedlnosti se snaží  „v úzkém rozsahu zasahovat do jakékoli prováděné prohlídky“,  podrobnosti o příkazu odhalující agenti měli pravomoc zabavit celé krabice záznamů – včetně těch, na které se potenciálně vztahuje privilegium advokáta a klienta a výkonné privilegium. – pokud byl pouze jeden dokument uvnitř kontejneru označen utajovaným znakem.

Agentům bylo také povoleno zabavit jakékoli kontejnery nebo krabice „nalezené společně s“ obsahujícími utajované papíry podle PŘÍLOHY B („Zabavený majetek“) příkazu. Agenti FBI navíc dostali pravomoc zabavit „jakékoli vládní a/nebo prezidentské záznamy vytvořené mezi 20. lednem 2017 a 20. lednem 2021“, což pokrývá celé Trumpovo funkční období. To znamenalo, že si mohli vzít jakoukoli věc související s Trumpovou administrativou.

Z Trumpovy rezidence byly odstraněny desítky krabic a kontejnerů, z nichž jen velmi málo skutečně obsahovalo utajované informace, uvedly zdroje.

Podle záznamů Federální volební komise dal Bratt výhradně demokratům, včetně nejméně 800 dolarů Demokratickému národnímu výboru. Zdroje uvedly, že má blízko k Davidu Laufmanovi, kterého nahradil ve funkci nejvyššího úředníka kontrarozvědky v Justice. Obamův dárce Laufman pomohl dohlížet na sondu Russiagate a také na případ Clintonové e-mailu, který rovněž zahrnoval utajované informace.

wiggin.com
David Laufman: „Mastermind“ stojící za strategií oprášit a „vyzbrojit“ zákon o registraci zahraničních agentů proti Trumpovi. Připravuje se nyní podobná strategie?
wiggin.com

Senátní vyšetřovatel řekl RCI, že Laufman byl „hlavním mozkem“ strategie oprášit a „vyzbrojit“ zřídka prosazovanou zákonnou relikvii – zákon o registraci zahraničních agentů – proti představitelům Trumpovy kampaně, což je nový právní krok, který je podle vyšetřovatele podobný. současné pokusy ministerstva prosadit proti Trumpovi zákon o prezidentských záznamech – což je občanský, nikoli trestní zákon – použitím zákona o špionáži z roku 1917.

Laufman  podepsal  odposlech poradce Trumpovy kampaně Cartera Page, který ministerstvo spravedlnosti Generální inspektor zjistil, že byl proveden pod falešnými záminkami zahrnujícími zfalšované e-maily, potlačení osvobozujících důkazů a další pochybení.

Laufman, který se náhle objevil jako mediální zástupkyně ministerstva spravedlnosti bránícího nájezd na Mar-a-Lago, se stal klíčovým zdrojem zpráv pro Washington Post, CNN a další média.

Na CNN například tvrdil, že dokumenty zabavené v Trumpově úložišti jsou „obzvláště ohromující a obzvláště křiklavé“ a jejich objev „zcela potvrzuje vládní vyšetřování“ bývalého prezidenta – i když rychle dodal: „Ať se toto vyšetřování promění v přímé trestní stíhání se teprve uvidí.“

Swecker řekl, že existuje pádný důvod se obávat, že by kontrarozvědka FBI mohla tento případ zpolitizovat. 

„Určitě se FBI vyhrabala do obrovské díry kvůli tomu, jak se vypořádala s případem Clinton (e-mail) a poté Crossfire Hurricane a Hunter Biden,“ řekl Swecker. „Já a mnoho mých kolegů si myslíme, že zde šlapou na velmi tenký led.“

„Bohužel,“ dodal, „nemůžete zrušit celou divizi FBI.“

Patel: ‚It’s Just Insane‘

Bývalý federální prokurátor a úředník Trumpovy administrativy Kash Patel řekl, že FBI může mít osobní zájem – a potenciální konflikt – na zabavení záznamů, které Trump uložil.

Poznamenal, že Trump v říjnu 2020  povolil odtajnění všech vyšetřovacích záznamů vytvořených z Crossfire Hurricane FBI a také z vyšetřování Clintonových e-mailů s kódovým označením „Midyear Exam“ a řekl, že FBI možná některé z těchto záznamů ve svých záznamech zabavila. nájezd, který zajistí, že nebudou zveřejněny. Kromě toho, řekl, agentura možná hledá další dokumenty, aby se pokusila zpětně ospravedlnit jejich sporné, politicky podbarvené otevření případu Trump-Rusko v roce 2016 „tajné dohody“, které bylo trapně málo důkazů.

Svoboda a spravedlnost/YouTube
Kash Patel: „Tragické je, že tytéž postavy FBI, které byly zapojeny do Russiagate, jsou titíž lidé z kontrarozvědky, kteří vedou toto „vyšetřování národní bezpečnosti“ proti Trumpovi.“
Svoboda a spravedlnost/YouTube

„Tragické je, že tytéž postavy FBI, které byly zapojeny do Russiagate, jsou titíž lidé z kontrarozvědky, kteří vedou toto „vyšetřování národní bezpečnosti“ proti Trumpovi,“ řekl Patel, který sesadil členy týmu Crossfire Hurricane jako bývalý vyšetřovatel výboru House Intelligence.

Patel poznamenal, že Horowitzova zpráva naznačovala, že analytik FBI Auten skryl ospravedlňující informace o Trumpově poradci Page před ostatními vyšetřovateli a soudem FISA, což by mělo být více než dostatečné k tomu, aby ho udrželo v odstupu od dalších vyšetřování týkajících se Trumpa.

„A ke všemu tento chlápek přiznává [horowitzovým vyšetřovatelům], že nelituje své role při vymýšlení největšího podvodu v historii voleb, a Wray ho stále nechává být dozorcem v FBI,“ řekl. „Je to prostě šílené.“

Divize národní bezpečnosti ministerstva spravedlnosti má konečnou pravomoc nad vyšetřováním Trumpa před velkou porotou kvůli možnému porušení zákona o špionáži, včetně údajného špatného zacházení s utajovaným materiálem – stejná pravidla, jaká byla použita při vyšetřování e-mailu Clintonové. (Na rozdíl od toho FBI nikdy neprohledala sídlo bývalé ministryně zahraničí v Chappaqua, NY, kde zřídila nezabezpečený sklepní server pro odesílání a přijímání nejméně 110 utajovaných e-mailů a kam také dostávala vládní dokumenty faxem. )

Bývalý úředník kontrarozvědky FBI a právník Mark Wauck řekl, že ho znepokojují známky toho, že se do vyšetřování Mar-a-Lago zřejmě zapojuje stejné obsazení postav ze skandálu Russiagate.

„Pokud jsou tito lidé, kteří byli součástí velkého podvodu, který zahrnoval kriminální činnost a projevy zaujatosti a vážně chybného úsudku, stále zapojeni, pak je to velký skandál,“ řekl v rozhovoru.

ZDROJ:https://www.realclearinvestigations.com/articles/2022/08/18/fbi_unit_leading_mar-a-lago_probe_previously_led_russiagate_hoax_848582

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *